Budżet firmy

Prowadzisz budżet spółki?

Pomożemy Ci wejść na poziom 2.0.!
A jeśli nie masz głowy do arkuszy kalkulacyjnych, zrobimy to za Ciebie!

Proponujemy wizję budżetu w oparciu o rachunek zarządczy wyników i rachunek cashflow, a następnie podejmowanie mądrych decyzji opartych na analizach finansowych.

Umów rozmowę

Dlaczego powinien się tym zainteresować każdy zarząd i każdy właściciel spółki?

Prowadzenie budżetu to podstawa. Dzięki niemu zaplanujesz przychody i wydatki. Dokładnie poznasz swoje koszty, zobaczysz, gdzie uciekają Twoje pieniądze. Jednak to nie wszystko. Możesz zwiększyć efektywność finansową swojej firmy za pomocą rachunku zarządczego wyników i rachunku cashflow. Poniżej przygotowaliśmy zestaw wszystkich korzyści, jakich możesz się spodziewać, zamawiając przygotowanie takiego dokumentu.

A jeśli już teraz wiesz, że potrzebujesz lepiej przeanalizować swoje przepływy — skontaktuj się z nami.

Formularz kontaktowy
Czas podjąć właściwe decyzje

Rachunek zarządczy wyników: korzyści

Zapanuj nad finansami w swojej firmie, wykorzystując w pierwszej kolejności rachunek zarządczy wyników. Mądre posunięcia sprawiają, że zyskasz więcej. Przekonało się o tym już wiele osób korzystających z naszego doświadczenia.

01
Monitorowanie efektywności
Rachunek zarządczy wyników umożliwia dokładne śledzenie efektywności operacyjnej i finansowej spółki. Dzięki temu można ocenić, jakie projekty i decyzje dają kluczowy efekt, a które projekty i decyzje mają niewielkie przełożenie na wyniki spółki. Po nałożeniu tych informacji na strukturę kosztów można wyciągnąć wiele wniosków, które poskutkują zwiększeniem zysków spółki.
02
Wykrywanie obszarów problemowych 
Prowadzenie rachunku zarządczego wyników pozwala zidentyfikować obszary, w których spółka może napotykać trudności lub nieprawidłowości w obszarze zarządzania finansami. Dzięki temu możliwe jest szybkie reagowanie i podejmowanie działań naprawczych.
03
Motywacja pracowników
Rachunek zarządczy wyników może być wykorzystywany do motywowania pracowników poprzez ustalanie celów, monitorowanie ich osiągnięć i udzielanie nagród za dobre wyniki.
04
Zarządzanie kosztami
Rachunek zarządczy wyników umożliwia dokładne monitorowanie kosztów i identyfikowanie obszarów, w których można oszczędzać lub zoptymalizować wydatki. W naszej opinii, jest to jeden z podstawowych czynników wpływających na zyski przedsiębiorstw w obecnych czasach.
05
Śledzenie wydajności inwestycji
Dzięki rachunkowi zarządczemu wyników można dokładnie monitorować i oceniać wydajność inwestycji podejmowanych przez spółkę, w tym zwłaszcza inwestycji wieloletnich lub prowadzonych w różnych walutach, gdzie zwrot z inwestycji zależy nie tylko od jej powodzenia, ale i inflacji oraz kursów walut.

Czy to jest to, czego potrzebujesz?

Zamów rozmowę
Dokładne monitorowanie przepływów

Rachunek cashflow: korzyści

Kontroluj swoje wpływy i wydatki w najbardziej efektywny sposób. Pomożemy Ci stworzyć rachunek cashflow i dokładnie nauczymy Cię z niego korzystać.

01
Świadomość płynności finansowej
Rachunek cash flow umożliwia ścisłe monitorowanie wpływów i wypływów gotówki w spółce. Dzięki temu można kontrolować, czy spółka generuje wystarczającą ilość gotówki do pokrycia bieżących zobowiązań.
02
Planowanie finansowe
Analiza przepływu gotówki na przyszłe okresy pozwala przewidzieć, jakie środki będą dostępne w danym czasie i jak można nimi zarządzać, zwłaszcza w sytuacji zauważenia „wąskich gardeł” i okresów nadwyżek.
03
Ocena rentowności projektów
Rachunek cash flow pozwala ocenić, czy inwestycje i projekty generują odpowiednie przepływy gotówki. Po zestawieniu ich z wynikami analiz finansowych wykonanych przed podjęciem danej decyzji, rachunek cash flow pokazuje z laserową precyzją stopień, w jakim rentowność nadąża za założeniami.
04
Kontrola nad długiem
Rachunek cash flow pozwala kontrolować spłatę długów. Przez monitorowanie przepływu gotówki można dokładnie śledzić, czy spółka jest w stanie terminowo regulować zobowiązania finansowe, takie jak spłata pożyczek, obsługa odsetek czy spłata obligacji.
05
Wykrywanie problemów finansowych
Prowadzenie rachunku cash flow umożliwia wcześniejsze wykrywanie problemów finansowych. Jeśli przepływ gotówki zaczyna maleć lub występują nieprzewidziane ubytki, można szybko podjąć działania naprawcze.
06
Informacja dla inwestorów i interesariuszy
Rachunek cash flow dostarcza ważnych informacji dla inwestorów, interesariuszy i instytucji finansowych. Przez prezentację rzeczywistego stanu płynności finansowej, spółka może zyskać większe zaufanie inwestorów i lepsze warunki finansowe przy staraniu się o kredyty lub pozyskiwanie kapitału.

Napisz do nas

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe na Twoje zapytanie. Do miłego usłyszenia!
Umów rozmowę